top of page

HAKKIMIZDA

polatlogo.png

Hakkımızda: POLAT ORMAN ÜRÜNLERİ köklerini 20. yüzyılın baslarında Elazığ ilinin Şire Pazarında oluşturmaya başlamıştır. Polat'ın köklerinde marangozluk vardır.

 

Yusuf Polat tarafından 1930'larda temeli atılan POLAT ORMAN ÜRÜNLERİ, bugünkü resmi adını 1995 yılında almıştır. 1986 yılında MDF bölge bayiliği ile malzemeciliğe ilk adımını atan Polat, günümüz itibariyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 2 000 den fazla ürünün satışını ve pazarlamasını yapmaktadır. 

Vizyon: POLAT ORMAN ÜRÜNLERİ'nin uzun süreli vizyonu kendi bölgesinde orman ürünleri alanında ki bilgi ve satış liderliğini korumak ve bunu yenilikçi ürünlerle pekiştirip, etki alanını genişletmektir. Ayrıca endüstri 4.0'i hem üretim faaliyetlerimizde hem de pazarlama faaliyetlerimizde uygulayıp, teknolojik gelişimle son ürünlerdeki kaliteyi arttırmaktır.

Misyon: POLAT ORMAN ÜRÜNLERİ doğru ürünleri doğru fiyata sunmayı kendine misyon edinmiştir. Amacımız son müşteriye uzun vadeli kullanacağı ve fonksiyonel olan yaşam alanı üretimine bilgi birikimimiz ve malzeme çeşidimiz ile destek olmaktır.

Sanat çalısmaları: Köklerden gelen marangozluk icrası Mehmet Polat'ın şahsında 1990'dan itibaren kendini ahşap ile sanatsal çalışmalara taşımıştır. Şirket ortağımız ve yönetim kurulu başkanımız Mehmet Polat, ahşaptan yaptığı çalışmalar sayesinde 2016 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yaşayan ustalar programına seçilerek Unesco tarafından koruma altına alınmıştır. Bu ürünleri görmek için tıklayınız

bottom of page